Zeķes ir mīts

Vispirms – šodien gatavojoties Noskrien Ziemu 3.posmam Priekuļos piefiksēju, ka man nav vairs “sporta zeķu”. Turklāt es jau kādu gadu neesmu tās vilcis. Protams, es gadu arī neesmu normāli skrējis, bet nedomāju ka manas problēmas ar potīti ir deļ 1.20 Eur vērtām zeķēm no Rimi.

Un vēlāk skrienot trasē piefiksēju ka visiem priekšā skrienošajiem ir melnas zeķes (ja tu takās skrienot neskaties zem kājām sev vai priekšā skrienošajam, var sanākt boboo). Garlaicīgas melnas sporta zeķes, garlaicīgākas par mana kaķa darāmo lietu sarakstu rītdienai. Karoče – sporta zeķes ir mīts.

Vai Jūs zināt kā izskatās “Sporta” zeķe? Nevis kompresijas zeķe, kas ir vēl lielāks mīts, bet vnk parasta sporta zeķe – tā ir īsa, melnbalta vai rozā ar krāsainu maliņu. Salvadoram Dalī tā liktos neimpozanta, Monē riebumā novērstos. Mans vectēvs, iespējams, novērtētu papildu polsterējumu apakšā – tādejādi kāju mazāk berztu kirzas zābakos iekritušie siena gruži un grants. Bet tikai līdz brīdim, kad kāja sāktu salt, vedot kūtsmēslus uz kartupeļu lauku.

Zeķe ir zeķe. Manuprāt zeķei ir tikai viena funkcija – sildīt kāju ziemā. Vasarā es zeķes vispār nenēsāju (līdz ar to – kāja nesvīst, līdz ar to – kāja nesmird). Es zinu kādu (Čau, Edgar, nē ne es, cits Edgar), kas zeķes vispār ienīst kā sugu, nezinu kāpēc, varbūt bērnībā viņu spieda nēsāt kamieļvilnas adītās zeķes. Lai vai kā – zeķe nedod nekādu papildu efektu. Viss.

Ko? Gribi iebilst? Nu iebild, bet anyway, tā ir zeķe goddamed!!! Nu labi, ja tu skrien pa pirmajām vietām un tev ir sajūta, ka zeķe palīdz, cool. Vai arī tu skrien 160km ultru un tev ir tiesības čīkstēt, bet nu cik esmu skatījies dokumentālās ultru filmas – jūs tapāt par visu tur čīkstat. starplaikā starp vemšanām.

Reku manis pāša veiktais pētījums 5minūšu laikā (Kamēr Jūlis tēju taisa). Adidas sporta zeče pa 15Eur un Rimi noname zeķe pa 1.30

Adidas zeče, 15Eur  Parasta Rimi zeķe pa 1.30Eur
 Kvalitāte Uzvar.
Nestaipās, neplīst
Zaudē.
Staipās, plīst, caurumi purngalā, saveļas kamoliņi
Forma Zaudē.
Svarīgi – labā pēda vai kreisā. Ja viena zeķe pazūd, otra jāmet ārā.
Uzvar.
Nav labās/kreisās puses, Var nopirkt piecdesmit dažādus melnus pārus un savā starpā mainīt – tāpat neviens nepamanīs un pašam arī pofig.
 Elpošana Neitrāli.
Novada siltummitrumu, bet ja iekāpsi peļķē, tas neko neglābs
Neitrāli.
Kā mēs zinām, smird bakterijas, nevis sviedri. Ja smird kājas – aizej pie pēdiatra daktera.
Tehnoloģijas  Zaudē.
Tehnoloģijas.. zeķē… comeooooon!!!
 Uzvar.
Vecās labās analogās zeķes.. kā vinila plates un lampu pastiprinātājs.
Ko es izvēlētos Dārgu zeķi. Jo mārketings strādā un praktiskie ieguvumi ir acīmredzami. Arī algas dienās es dzeru Evian.
 Uzvarētājs Rimi zeķe. Jo šis ir MANS blogs.

Kāpēc, ja es tik gudrs, turpinu pirkt sporta zeķes sacensībām? Tāpēc ka varu….

Vai tad sporta zeķes nepalīdz pret tulznām? Nu nevar teikt, ka visas sporta zeķes ir labākas par visām nesporta zeķēm. Ja tev pārgājienā, piemēram, veidojas tulznas, vnk uzvelc divas zeķes vienu otrai virsū. Es kādreiz tā darīju. Skolas laikā, kad skraidīju apkārt kirzavikos.

Karoče, zeķe ir viens no aksesuāriem. Esi skaista un esi skaists! Velc ko gribi!

Esi individualitāte. Unikalitāte. Personība. Parādi ar savām zeķēm, kas tev ir galvā.

Tas arī viss ko gribēj teikt…

2 Comments

 1. Jāpievienojas tavam viedoklim. Arī manā arsenālā ir gan 10 pa 10€ no Sportsdirect zeķes vulgaris, gan 1 pa 10€ premium zeķes Sportam ar īpaši biezāku materiālu vietās, kur parasti tūznas.
  Otrās nopirku ar ideju mazināt tūznas, kas rodas pēc skrējiena. Līdz šim neesmu pamanījis atšķirību skrienot. Tūznas kā metās, tā turpina mesties ar līdzšinējo biežumu.

  • bannijs

   March 30, 2017 at 8:57 am

   Es kādreiz siltākās dienās un garākās distancēs vilku divas zeķes vienu otrai virsū (tuklāt parastās plānās Rimi noperkamās – tās ir slidenākas). Tad tulznas nemetas.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© 2018 Bannijs Skrien

Theme by Anders NorénUp ↑