Gada pēdējās sacensības.

Rembate bija forša, riktīgi dīvaini, kad pārsimts skrējēju skrien pa mazu ciematiņu un apkārtnes lauku ceļiem prom no šosejām un pilsētu skrējēju nepamatotajām ambīcijām. Pilsētu skrējienos parasti ir tāda pompas sajūta, bet te viss – kā pie savējiem.

Pats skrējiens nebija foršs. Parasti lietus nav problēma, bet ne jau novembra otrajā pusē 🙂 Plus daži sīkumi izbojāja skrējienu – lai nebojātu kreklu, numuru piespraudu pie šortiem. Otrajā kilometrā atnāca vaļā saspraude un ik pa laikam iedūra rokā. Bet bija svarīgi nezaudēt ātrumu, tāpēc neriskēju apstāties un salabot.

Otra šaize bija austiņas kas visu laiku ķērās aiz rokām, pleciem, elkoņiem. Es bez mūzikas nevaru un negribu – ļoti palīdz uzturēt ritmu. To pēc tam varēja redzēt arī analizējot kadenci – visu laiku 88, ar nelieliem izņēmumiem lavierējot starp peļķēm. Nu labi, nākamreiz būs bluetooth austiņas.

Trešā šaize bija kedas. Es visu laiku sacensībās skrienu mīļākajās asfalta kedās, bet ja es būtu zinājis, ka būs jāskrien pa lauku ceļiem, būdu paņēmis “pa laukiem skrienamās kedas” kautko ar labāku saķeri un kur mazāk justu akmeņus.

Desmitajā minūtē sākās dūrējs sānā un visu laiku likās – vēl 100metri un izstāšos. Vienīgais, kas turēja pie dzīvības – tas, ka es turpināju apdzīt cilvēkus un tas, ka Normunds plivinājās pārsimts metrus priekšā. Kamēr viņš neattālinājās, tikmēr bija sacensību gars. Septītajā kilometrā es viņu noķēru un drīz arī aizlaidos. Es saprotu, ka viņam traumas utt, bet psiholoģiski viņš man ļoti palīdzēja. Man patīk apdzīt cilvēkus. Piedod, Normund. Tas tev par Siguldu 🙂

Nu tā. Beigās PB labots nav (-2min). Tas nav labi. Pirmo reizi šosezon nelaboju iepriekšējo rezultātu. Laikam reiz tam vajadzēja notikt. Plus vēl tā kaulu plēve…

Un pamēģināju želeju ar ananāsu garšu. Ziniet, profesionāļi (patiesi un wannabē) tādas ēd. Apēdu padsmit minūtes pirms starta, piektajā kilometrā ta sāka dedzināt kuņģi un gandrīz atstāju kuņģa saturu ceļmalā. Neapstājos, jo tad zaudētu laiku. Moš želejas nav domātas man.

Pēdējos pāris kilometros garstāvoklis uzlabojās, finišā iesprintou plaši paceltu galvu. Aplausi jums, aplausi mums, tad 3km atsildīšanās ar Arvi, kliņģeris, tēja un afterpārtijs uzlaboja garstāvokli.